جواد حسن زاده
مشاور استاندار و مدیرکل حراست استانداریارسال پیام


   
۱۳۹۵/۱۱/۲۸

توصیه های حفاظتی کارکنان

با عنایت به اینکه یکی از اهداف حراست انجام اقدامات پیش گیرانه است ، درنتیجه حفاظت پرسنلی موظف است پس از تأیید صلاحیت افراد وبرای انتصاب درمشاغل حساس ومأمورین اعزامی به خارج از  کشور آنها را توجیه نماید.
به دلیل دسترسی مدیران ومتصدیان مشاغل حساس به اطلاعات واسناد طبقه بندی شده ، ارتباط با اتباع بیگانه تردد به اماکن وتأسیسات حفاظت شده بویژه با رده حساس وحیاتی، داشتن اختیارات مالی ، و... بایستی هشدارهای لازم وملاحظات حفاظتی برای آنان بیان شود ونسبت به خطرات وتهدیدات بالقوه ای که متوجه آنها است آشنا شوند تا درارتباط خود وانجام امور دقت کافی ولازم را داشته وبا هوشیاری کامل مسئولیتی که به عنوان امانت به آنها سپرده شده است را به درستی انجام داده وبا تدابیر لازم توطئه دشمنان وقصد افرادی که به دنبال سوء استفاده درزمینه های مختلف می باشند را نا کام گذراند .
افرادی هستند که با هدف سوء استفاده های مالی درصدد ارتباط با مدیران ومسئولان وحتی کارشناسان ( که دارای اختیاراتی هستند ودرکارها صاحب نظر می باشند )هستند وبعضاً با مبالغ بسیار ناچیز تحت عنوان هدیه ، و.. قصد تطمیع آنان را دارند به طوری که آنها را وام دار خود کنند وسپس بتوانند به اهداف شوم خود برسند .
سرویس های اطلاعاتی با شگردهای بسیار پیچیده ولی درعین حال با ظاهری طبیعی ودر پوشش های مختلف درتلاش برای ایجاد ارتباط هستند به نحوی که مخاطبان درمراحل اول به راحتی نمی توانند تشخیص دهند که چه اهداف شومی درپس این ارتباط هست.
مأمورین اعزامی به خارج از کشور باید توجیه شوند که در مسیر مأموریت آنان چه دام ها وتهدیداتی متوجه آنها است وشگردهای سازمان های جاسوسی برای ایجاد ارتباط را یاد بگیرند که درمواجه با چنین رفتاری بتوانند برخورد هوشمندانه ومدبرانه ای داشته باشند . لذا به صورت فردی باید به حراست دعوت وتوجیه شوند تا این سرمایه های انسانی، ناخود آگاه واز روی عدم شناخت در دام شیاطین گرفتار نشوند وعلیرغم توجیه حفاظتی فرد یا افرادی که گرفتار شدند ، در پیگرد قانونی هیچ عذر وبهانه ای مبنی بر این که نمی دانستند ، نه خواهند داشت


منبع : اداره کل حراست
تعداد بازدیدها : ۱۰۴۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان