اسماعیل محمدخانی
مدیرکل حراست


ارسال پیام


   
۱۳۹۸/۰۴/۰۴

گونه های جاسوسی تلفنی1 – اولین گونه باسابقه ترین نمونه های ثبت شده است . در طول دفاع مقدس و مقطع حملات موشکی رژیم بعث به کشورمان که (( جنگ شهرها )) نام گرفت به دلیل ضعف سیستم اطلاعاتی در جمع آوری میدانی، رژیم بعث قادر به ارزیابی دقیق از میزان دقت موشک های اصابت کرده به شهرها نبود. عناصر پلید گروهک منافقین برای رفع این خلاً اطلاعاتی، با برقراری تماس های متعدد – که از منشاً عراق اما با پوشش ایرانیان ساکن اروپا صورت می گرفت – به بهانه هایی مانند نگرانی برای اقوام و آشنایان، محل دقیق اصابت موشک و میزان فاصله آن از محل هدف گیری را برای ارتش عراق مشخص می کردند. این روش ، باهدایت سرویس های جاسوسی طی سالیان اخیر گسترش یافته تا جایی که در آخرین موارد گزارش شده، شماره تلفن همراه شهید علی محمدی طی تماس تلفنی در پوشش یکی از مسئولین دانشگاه تهران از همسر ایشان دو روز پیش از شهادت به دست آنها افتاد.

2- پوشش موسسات نظرسنجی و خبرنگار از روش های متداول دیگر است . این مدل در ظاهر برای تهیه گزارش خبری از معضلات برای رسانه های داخلی صورت می گیرد و داده های میدانی لازم برای تحلیل های کلان اطلاعاتی دشمنان فراهم می شود . موسسات نظر سنجی مختلف مانند موسسه TNS که وابسته به سرویس اطلاعاتی آلمان است در این روش اطلاعات میدانی تحولات جامعه ایران را جمع آوری و تحلیل می کنند .

3 – گونه متاخر و نو جاسوسی، مصاحبه در پوشش خبرنگاری با هویت داخلی و استفاده از متن و صوت مصاحبه در رسانه های معاند و ضد انقلاب برای پیشبرد اهداف این رسانه است. این روند تهیه و گزارش خبر که به وفور در رسانه هایی مانند صدای آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد نقش مهمی در تخریب وجهه نظام و مسئولین آن داشته است.
 


 


منبع : حراست
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۱۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان