اسماعیل محمدخانی
مدیرکل حراست


ارسال پیام


   
۱۳۹۸/۰۴/۱۲

مزایای جاسوسی به روش تخلیه تخلفنیجاسوسی تلفنی نسبت به سایر روش های جمع آوری و جاسوسی از مزایایی برخوردار است که آن را به شدت مورد استفاده دشمنان قرار می دهد. برخی از مزایای این روش عبارت از:

 1 – جمع آوری اطلاعات مورد نظر بدون حضور فیزیکی در حوزه حفاظت شده در داخل کشور انجام می شود که طبیعی است عدم حضور عوامل اطلاعاتی و جاسوسی گروهک در حوزه های حفاظت شده داخل کشور تشکیلات آن ها را از ضربه مصون می دارد، لذا خطری متوجه دشمن نیست .
2 – کم هزینه بودن: روش جاسوسی تلفنی نسبت به سایر روش های جمع آوری هزینه بسیار کمتری دارد و تنها با برقراری یک ارتباط تلفنی هرگونه بهره برداری میسر است.
3 – دریافت سریع و بدون واسطه اطلاعات از هدف و امکان انتقال سریع آن به مراکز تصمیم گیری و نهایتاً بررسی و
برنامه ریزی توسط دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی ایران.
4 – امکان دسترسی به اطلاعات کلیه مراکز و افراد، بدین ترتیب لازم نیست برای آن برنامه ریزی و هزینه کلان مصرف شود. در واقع بهره گیری مقطعی از نیروهای جمهوری اسلامی ایران به عنوان منابع اطلاعاتی با استفاده از روش فریب باعث افزایش بسیار چشم گیر دسترسی های اطلاعاتی دشمن شده است.
5 – القای هرگونه خط فکری و رهنمود میسر است، در تماس های تخلیه تلفنی در سوال و جواب ها بدون اینکه مخاطب متوجه باشد تماس گیرنده تفکرات و خواسته های خود را القا می کند.
6 – گرفتن ژست حق به جانب و برخورد از موضع بالاتر توسط تخلیه کننده امکان پذیر است، به این دلیل که مخاطب طرف را نمی بیند و درست نمی شناسد لذا تخلیه کننده از موضع بالاتر برخورد می کند .
7 – فریب طرف مخاطب امکان پذیر است، چون برخورد چهره به چهره نیست تخلیه کننده به راحتی می تواند خود را به جای فرد دیگری ( شخصیتی واقعی یا غیر واقعی) معرفی و اقدام به کسب اطلاعات کند.
8 – دسترس بودن تلفن با توجه به پیشرفت امکانات ارتباطی و مخابراتی که اکثر آنها مثل موبایل ، تلفن ، نمابر، مودم و اینترنت برای عموم قابل دسترسی است و با برقراری یک تماس تلفنی می توان از کلیه سرویس های این ابزار استفاده کرد لذا بدیهی است دشمن نیز به این ابزار دسترسی دارد و در جهت جاسوسی و جمع آوری اطلاعات از آنها استفاده می کند.
9 – عدم امکان کنترل انبوه ارتباطات مخابراتی، با توجه به حجم انبوه ارتباطات مخابراتی داخلی و خارجی و پیشرفت روزافزون امکانات مخابراتی و موانع قانونی، کنترل انبوه ارتباطات میسر نیست، لذا دشمن نیز با اطلاع از این مطلب سوء استفاده کرده و اقدام به تخلیه تلفنی می کند.
10 عدم توجیه ، کم شدن حساسیت یا فراموسی ، اعتماد بی جا، مسامحه و سهل انگاری، عدم ذکاوت و بعضی دیگر از ضعف های تخلیه شونده به موفقیت تخلیه کننده کمک می کند. 


 


منبع : حراست
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۷۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان