اسماعیل محمدخانی
مدیرکل حراست
 


ارسال پیام


   
۱۳۹۷/۰۲/۲۷

معاون استاندارتاکید کرد؛

تکیه بر مدل تعامل با پرهیز از رویکرد سازش و تعارض

همایش معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی سراسر کشور در سالن همایش های وزارت کشور برگزار شد.

همایش معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی سراسر کشور در سالن همایش های وزارت کشور برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این نشست گفت:  وزارت کشور که سیاست های عمومی دولت را از طریق استانداری ها و فرمانداری ها راهبری و نظارت می نماید شدیدا نیازمند ایجاد رویه های واحد و درک مشترک است.
وی افزود: نیاز وزارت کشور فرهنگ سازمانی مشترک از سطح ستاد تا استانداری ها، فرمانداری ها و نهایتا سازمان پایه یعنی بخشداری ها است.
وی اظهار داشت: وزارت کشور برای ایجاد این فرهنگ سازمانی باید مرتب این سیاست های راهبردی را تبیین، تحلیل، نظارت و ارزیابی نماید.
معاون استاندار خراسان رضوی در ادامه گفت: برای اینکه دارای سازمانی یادگیرنده و تجدید حیات شونده باشیم باید سازمان ها مرتب و مستمر در جهت توانمد سازی مورد توجه قرار گیرند.
وی افزود: یکی از راهکارهای توانمند سازی مدیریت مشارکتی است که در جلسات معاونین سیاسی می تواند این تجربیات موفق تجربه گردانی شود تا از این طریق هم مشارکت همه اجزای سازمان و هم توجه به اصول مدیریت دانش را برای تجدید حیات سازمان مورد نظر قرار دهیم.
حسینی با بیان اینکه برای پیشبرد اهداف و راهبردهای دولت باید همه اجزا و ارکان با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند اظهار داشت: با پرهیز از رویکرد سازشی و نیز مدل تعارضی و تکیه برمدل ارتباطی یعنی ارتباط تعاملی میتواند به پشیبرد اهداف کمک کرد.
وی افزود: از این طریق ضمن اینکه به اصول و راهبردهای دولت تمرکز و تامل داریم برای پیش بردن اهداف، تعامل و همکاری مناسب با حفظ اصول با ائمه جمعه، نمایندگان ، احزاب و تشکل ها را ملاک عمل قرار دهیم.
وی تصریح کرد: در این خصوص هیچگاه شعارهای راهبردی دولت و مطالبات مردم را نباید به فراموشی بسپاریم.
معاون استاندار با تقدیر ازعملکرد وزارت کشور در حوزه آسیب های اجتماعی اظهار داشت: ایجاد سازمان اجتماعی در حد معاون وزیر در وزارت کشور، طرح موضوع آسیب های اجتماعی در محضر مقام معظم رهبری و حساس سازی جامعه و ودست اندرکاران در خصوص آسیب های اجتماعی کارهای بسیار ارزشمندی است.
وی افزود: در عین حال باید اعتبارات اجتماعی همچنان به موضوعات اولویت دار، فراگیر، مساله ساز و در عین حال مشارکتی، زودبازده و نوآورانه اختصاص یابد.
وی گفت: از طرف دیگر در حوزه آسیب ها باید از عمومیت بخشی آمار آسیب ها در عرصه عمومی دوری جست و از طرف دیگر به جای برجسته سازی باید به رویکرد مثبت نگر تغییر رویه داد.
حسینی در ادامه گفت: در عرصه عمومی باید پیش از طلاق بر خانواده موفق و پایدار و ازدواج آسان و موفق متمرکز شد و از طرفی باید بر رویکرد جانشین سازی در حوزه الگو برداری برای مخاطبین و جوانان اقدام نمود.
وی افزود: در همین راستا در استان خراسان رضوی طرح جامع تعاملات گرم در حوزه خانواده و نیز طرح نهضت ازدواج آسان و موفق در حال طراحی و انجام است.
وی اظهار داشت: در کنار این مساله توجه به سمن های حامی و همدرد بسیار مهم است بویژه سمن های همدرد در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی بسیار نقش آفرین هستند.
معاون استاندار تصریح کرد: در استان خراسان رضوی از طریق مشارکت تشکل های مردمی بویژه تشکل های همدرد کاهش 10 درصدی جرایم حاشیه شهر مشهد و کاهش اعتیاد را شاهد هستیم.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۲۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان