جواد حسن زاده
مشاور استاندار و مدیرکل حراست استانداریارسال پیام


   
۱۳۹۹/۱۰/۱۶

استاندار در دیدار معاون والی هرات و هیات همراه مطرح کرد:

ضرورت ارتباط منسجم بخش خصوصی خراسان رضوی و هرات

استاندار خراسان رضوی گفت: با پیوند خوردن بخش خصوصی دو استان خراسان رضوی و هرات زمینه ارتقاء مبادلات تجاری بین دو کشور نیز بیشتر فراهم خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در دیدار معاون والی هرات و هیات همراه گفت: انگیزه بالایی بین مسئولین دو کشور در جهت افزایش مبادلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه ارتقاء سطح همکاری‌ها یکی از اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران است، گفت: تلاش می‌کنیم با اقدامات مقتضی در استان، زمینه این ارتقاء را فراهم کنیم.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در مرز دوغارون گفت: مصمم هستیم مرز دوغارون را ساماندهی کنیم تا روان‌سازی لازم صورت بگیرد.
معتمدیان بیان کرد: اراده‌های فرامنطقه‌ای به دلیل منافع خود به دنبال تخریب روابط بین دو کشور هستند لذا در این راستا باید ظرفیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای فعال شوند.
استاندار خراسان رضوی با بیان این مطلب که زمینه‌های گردشگری برای مردم دو کشور باید فراهم شود، ابراز کرد: از افزایش ارتباطات بین دو استان هرات و خراسان رضوی استقبال می‌کنیم.
وی گفت: باید از فرصت‌های لازم استفاده حداکثری بشود چرا که مقامات عالی دو کشور در توسعه روابط مصمم هستند.
معتمدیان بر تقویت مسیرهای ترانزیتی ایران با افغانستان تاکید کرد و افزود: امیدواریم با توجه به سیاست دولت مبنی بر افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی بین ایران و افغانستان شاهد ارتقای مبادلات تجاری باشیم.
مونسه حسن زاده معاون والی هرات افغانستان نیز در این دیدار ضمن بیان پیشنهادات خود در جهت رفع دغدغه‌های دو استان خراسان رضوی و هرات بر توسعه روابط تاکید کرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۴۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۷۵
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۶ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۳۶ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۵۳۲۱ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۵ نفر
آماربازدیدکنندگان